• Tüm Kategoriler

  •  

   Bayan Topuk Dikeni ve Halluks Valgus Ayakkabsı EPTHLX01

   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   Görsel 5
   Görsel 6
   Görsel 7
   Görsel 8
   FalconPuan : 30
   Fiyat:
   3.279,63 TL
   430,00 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   4
   Kargo Bedava

   Ladyfalcon Bayan Topuk Dikeni, Halluks Valgus (Baş parmak çıkıntısı), Bunionette (serçe parmak çıkıntısı) ve Çekiç Parmak Ayakkabısı   Ürün Özellikleri

    

   * Hem  topuk dikeni hemde halluks valgus (bunyon), çekiç parmak ve bunionette hastaları için üretilmiş rahat ayakkabılardır.

   * Ekstra yumuşak napa deri kullanılmıştır.

   * Ortopedik poliüretan iç taban kullanılmıştır. Böylece yürüyüş esnekliği ve rahatlığı sağlanmıştır.

   * İç ve dış kısmında özel üretim hakiki deri kullanılmıştır.

   * Antibakteriyel özelliğe sahiptir ve terleme yapmaz.

   * 35-36-37-38-39-40-41-42-43 numaralarında üretim yapılmaktadır.

   * Özel esneyebilen malzememiz sayesinde halluks valgus,çekiç parmak ve bunionette hastalığından dolayı parmak çıkıklığı seviyesinde şekil alıp esner.
   * Baş parmak,serçe parmak ve çekiç parmak deformasyonundan dolayı normal ayakkabı giyildiğinde sebep olan acıların hiç biri esek ve yumuşak bir ayakkabı olduğu için oluşmaz.
   * Taraklı ayaklar rahat bir şekilde kullanabilir.
   * Hafif ve rahat bir ayakkabıdır. 
   * Cırtlı modeldir.
   * Baş parmak ve serçe parmak yamukluğu olan bölgede esnekliğini dahada arttırmak amacıyla deri üstünde balta izeri kullanılmıştır.
   * Topuk dikeni rahatsızlığına sahip hastalar için özel silikon destekli deri ortopedik tabanlık ile desteklenmiştir.

   * Marka : Ladyfalcon

    

    

   NOT: Toptan alımlarınız çin lütfen firmamızdan teklif isteyiniz.
    

    

   Kimler tarafından kullanılır

    

    

   Halluks Valgus (Bunyon) hastaları, 
   Çekiç Parmak hastaları,
   Bunionette (Serçe Parmak yamukluğu) hastaları
   Topuk Dikeni hastaları,

   Ayakları hassas olanlar ve ayak sağlığına önem verenler.

   Taraklı ayaklara sahip olanlar,
   Esneyebilen ve hafif ortopedik ayakkabıya ihtiyacı olanlar.

    

    

   ÜRÜN BAKIM KILAVUZU


   * Islanan veya nemlenen ayakkabılarınızın, hafif nemli bir bezle çamurunu ve kirini almanızı ve havadar bir ortamda kendi halinde kurutmanızı tavsiye ederiz. (Direkt güneş ışığı,kalorifer veya soba gibi yüksek ısı ile kurutmanız durumunda ayakkabılarınızda bozulma meydana gelebilir.)
   * Almış olduğunuz suni deri veya deri grubundan olan hiçbir ürünümüzü makinede yıkamayınız.
   * Ladyfalcon ve Mr.Falcon ayakkabıları taban kırılmasına karşı 1 yıl garantilidir.
   * Sürtme ve çarpma gibi sebeplerden dolayı meydana gelen çizilme, yırtılma gibi sorunlar üretim hatası olarak değerlendirilmez.   Kullanım

   Kullanım esnasında ince ve/veya ipeksi çorap ile kullanmanızı ve/veya silikonlu bölgeyi hafifçe pudralamanız çorabınızın silikona yapışmasını ve ayağınızda katlanmasını engellediği için tavsiye ederiz.

   * 6 ayda bir deri tabanlığınızı yenilemeniz hijyen ve kullanım rahatlığı sağlaması açısından öneriz.

        

   Halluks Valgus (Bunyon), Bunionette ve Çekiç Parmak Hakkında 

   * Halluks Valgus (Bunyon başparmak çıkıntısı)


   * Bunyon nedir?


   Bunyon ayak üzerinde halluks valgus deforme olmasına bağlı olarak ortaya çıkan başparmak etrafında oluşan şişliğin tıbbi adıdır. Başparmak eklemi etrafında eklemi korumakla görevli olan yağ yastıkçığı deforme olması sonucunda ayakkabı içinde basınç altında kalan bölgede oluşur ve buna bağlı olarak bir büyüme oluşur doku büyümeye devam ettikçe ayakkabı basıncı artar şişlik ve kızarıklık kalıcı bir hale gelir.

   * Bunyonlara ne sebep olur?
   Bunyonların oluşumunda en sık rastlanan sebep ayağa uygun olmayan , ayak baş parmağını doğal olmayan bir pozisyonda sıkan özellikle dar, sivri burunlu ayakkabıların uzun süre giyilmesidir. Bunun yanı sıra bunyonlar çocuk felci gibi hastalıkların sonucuna bağlı olarak da oluşabilir. Genetik olarak da bunyon oluşumundan bahsedebiliriz fakat bütün bu nedenler bunyonların sadece ufak bir yüzdesini kapsar. Bunyonlar kadınlarda erkeklere oranlar 9 kat daha fazla görünmektedir.

   * Bunyonlar önlenebilir özellikte midir?

   Bunyonlar tedavi edilmezlerse sıklıkla ağrılı hale geleceklerdir. Fakat bütün bunyonlar ilerleme göstermezler. Pek çok bunyon problemleri ameliyatsız tedavi edilebilir. Genellikle ağrısı olmayan bunyonların cerrahi düzeltmeye gerekliliği yoktur.Bu sebepten dolayı ortopedi uzmanları ağrı oluşturmayan bunyonlar için "KORUYUCU Cerrahi"yi önermezler.Vakaların geniş bir çoğunluğunda bunyon ağrısı uygun ayakkabı giyimi ile ortadan kaldırılabilir. bu yüzden yumuşak ve halluks valgusa uygun ayakkabı kullanımı hastalığın ilerlemesini geçiktirir ve hayatınızı daha kaliteli halde yaşamanıza yardımcı olur.

    

   * Halluks valgus için uygun ayakkabıda olması gereken özellikler:

   • Ayağınızın biçimine uygun ayakkabıyı seçin

   • Yaş ilerledikçe ayakkabınızın numarası değişebilir.

   • Her iki ayağınızı da doğru şekilde ölçün.Çoğu kişinin bir ayağı dierinden büyüktür. Ayakkabıyı daha büyük olan ayağınıza göre numarasını tespit ederek alın.

   • Ayaklar günün sonuna doğru daha şiş olduğu için öğleden sonra ayak ölçüsü almanız tavsie edilir.

   • Ayakkabının yumuşak ve esnek olmasına özen gösterin.

   • Ayak tarak kısmının esnek olduğuna ve ayağınızı sıkacak şekilde sert olmamasına özen gösterin.
     

   * Halluks Valgusa ne yol açmaktadır?
    

   Halluks valgus deformitesinde

   • Aile hikayesi vardır. Halluks valguslu hastalarımızın büyük kısmında ailenin diğer fertlerinde de bu hastalık olduğu tespit edilmiştir.

   • Dar ve/veya yüksek topuklu ayakkabılar bir kısım hastada hastalığın gelişimde rol oynarken diğer bir grup hastada ise sürekli spor ayakkabısı gibi rahat ayakkabı kullanılmasına rağmen hastalık görünmektedir.

   • Aşil tendonu kısalığı olan kişilerde de halluks valgus daha sıklıkla görüldüğü gözlenmiştir.

   • Ayağın ileri düzeyde içe basması ve düz tabanlık ta dahi halluks valgus ve diğer parmak şekil bozukluklarına neden olabilmektedir.

   • Eklemlerde gevşeklik normalin üstü hareket olduğu durumlarda da halluks valgusu görmekteyiz.

   * Tanı da fizik muayene yeterli midir? Radyografi, MR, Ultrasonografi gibi ek tetkikler yapılmalı mıdır?

   Fizik Muayene son derece önemli olmakla beraber hastalarda ayak yere basarak ön-arka ve yan ayak grafileri çektirilerek radyolojik muayene de yapılır ki tüm bu verilerle halluks valgusun derecesi saptanıp hastaya uygulanacak operasyonun tipine karar verilir. Burada doğru karar vermek sonradan deformitenin tekrarlamasını engellemek için çok önemlidir.

    

   * Tedavi cerrahi midir? Ameliyatsız tedavi mümkün müdür?

   İlk tedavi seçeneği ameliyat değildir.

   Tedavide;

   • Önü geniş rahat ve yumuşak ayakkabılar.

   • Parmak arası makara

   • Halluks valgus gece ateli

   • Ayak Arkı düşük olan hastalarda ortopedik tabanlık kullanımı önerilir.

   * Ne zaman cerrahi yapılmalıdır?

   Tüm ameliyatsız tedavi yöntemlerine rağmen ağrısı devam eden ve ayak ağrısının günlük hayatlarını etkilediği hastalarda cerrahi tedaviye başvurulur.

    

   * HALLUKS VALGUS'TAN KORUNMA YOLLARI


   Yanlış ayakkabı giyimi Halluks Valgus oluşumunda en önemli etkendir. Eğer ailesel yatkınlık yanlış ayakkabı giyimi ile birleşirse ayakta halluks valgus gelişimi kaçınılmaz bir hal alır. Bu nedenle ayaktaki şekil bozukluklarından korunmanın en iyi yolu ayak giyimimize dikkat etmektir. Ülkemizde özellikle 40 yaş altı bayanlar ayakkabı seçerken genellikle modaya ve ayakkabının şekline önem vermekte ve sert, sivri burunlu ve yüksek topuklu ayakkabıları tercih etmektedirler. 40 yaş üzerinde ise genelde geçmişte giyilen yanlış ayakkabılar sonucu ayak sorunları ortaya çıkmaya başladığı için ayakkabı seçiminde görünüşten ziyade rahatlık ön plana çıkmaktadır. Burada yapılması gereken ayak sağlığımız için kendi ayağımızı tanıyıp, ayak şeklimize göre ayakkabı seçimidir. Halluks valgus oluşmasını istemiyorsak yuvarlak burunlu ve 2.5-3.5 cm. topuklu ayakkabıların seçilmesi uygun olacaktır. 

   Eğer ayak başparmağımızda bir çıkıntı veya ağrı olmaya başladığını sezersek yapılması gereken rahat ayakkabı veya spor ayakkabıya geçmektir. Kişilere genelde önerilen parmak arası slikon makara kullanımı ağrıyı azaltmakta yararlıdır; yine önerilen diğer bir cihaz olan gece ateli'nin ise kullanması çok zordur ve hastalar tarafından genellikle terk edilmektedir. Yapılan çalışmalar adı geçen her iki yöntemin de halluks valgus oluşması veya ilerlemesini önlemede bir faydasının olmadığını göstermiştir.

   TEDAVİ SEÇENEKLERİ

   Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki halluks valgus bir şekil bozukluğudur ve ancak yapılacak bir operasyonla düzeltilebilir. Cerrahi müdahale gerekliliği kişinin ayakkabı giyemeyecek kadar bozuk şekilli bir ayağa sahip olması veya şekil bozukluğu çok fazla olmasa bile ayak ağrısının dayanılmaz olması durumunda ortaya çıkar.


   Halluks valgus cerrahi tedavisi bir sanattır. Bu sanatı icra etmek için kırkın üzerinde ameliyat tekniği ortaya konmuştur. Çoğu zaman bu tekniklerden birkaçının bir arada kullanılması ile başarılı sonuç alınabilmektedir. Genellikle tek başına başparmağa müdahale ile birlikte problemli olan 2. ve 3. parmağa da müdahale gerekmektedir.

   * Bunionette (Küçük serçe parmak çıkıntısı)   Ayak serçe parmağı ile 5. tarak kemiğinin oluşturduğu eklemde eklemin diziliminin bozulması sonucunda ortaya çıkan çıkıntıya verilen isimdir. Ayak başparmağında görülen deformitenin dış kenardaki eşdeğeridir. Genellikle ucu sivri ayakkabı giyme, genetik sebepler ve geçirilmiş travma sonucunda ortaya çıkar. 

   Tedavisinde başlangıç döneminde ayakkabı modifikasyonu, koruyucu silikon aparatlar ve kişiye özel tabanlıklar kullanılır. Bu tedaviye yanıt alınamayan ayakkabı giyme güçlüğü yaşıyan hastalarda cerrahi yöntemlerle 5. tarak kemiği ile serçe parmağının arasındaki düzen yeniden oluşturulur. Tedavi sonrasında hastanın yaklaşık 3 aylık ayakkabı giyme güçlüğü olacaktır. Ameliyat sonrasında hastaların normal ayakkabı giyebilmeleri sağlanmaya çalışılır.

    

   * Çekiç Parmak - Claw Toe

    

    

   Çekiç parmak; ikinci, üçüncü veya dördüncü ayak parmağında oluşabilecek bir deformasyondur.. Bu durumda ayak parmağı, ortadaki ekleminden kıvrılır ve oluşan şekil çekice benzer. Başlangıçta çekiç parmaklar esnektirler ve basit önlemlerle düzeltilebilirler. Fakat, tedavi edilmemiş şekilde bırakılırlarsa sabit hale gelirler ve bu durumda ameliyat gerekir.

   Çekiç parmağı olan insanlarda, ayak parmaklarının orta eklemlerinin tepesinde veya eğilen kısmın üzerinde, nasırlar ve kalluslar (sertlikler) oluşabilirler.Bu kişiler aynı zamanda, ayak parmaklarında veya ayaklarında ağrı hissedebilirler ve rahat ayakkabılar bulmakta zorlanırlar.


    

   * Çekiç Parmağın Sebepleri

   Çekiç parmaklar, ayağa düzgün olarak uymayan ayakkabılardan veya bir kas dengesizliği sonucu ortaya çıkar. Çoğunlukla bir veya birden fazla faktörün kombinasyonu söz konusudur. Kaslar ayak parmaklarını hem düzeltmek, hem de bükmek için bir çift olarak çalışırlar.Eğer ayak parmağı bükülür ve yeteri kadar uzun bir pozisyonda tutulursa kaslar sıkılaştırılırlar ve dışarıya doğru gerilemezler.

   Ayak parmaklarına doğru daralan ayakkabılar, ayağınızın ön kısmını küçük gösterirler.Fakat aynı zamanda, küçük ayak parmaklarınızı bükülmüş pozisyona doğru iterler. Ayak parmakları, ayakkabıya sürtünerek nasırlar ve kallusların oluşmasına neden olacak şekilde daha fazla kötüleşirler.
   Daha yüksek topuk, ayağı aşağıya doğru zorlar ve ayak parmaklarını sıkıştırır ve basıncın artmasıyla parmak bükülmesi ortaya çıkar. Sonuç olarak ayakparmaklarının kasları, hatta ayak parmakları ayakkabı tarafından hapsedilmemişlerse bile ayak parmaklarını düzeltmek için yetersiz kalırlar

    

   * Çekiç Parmağın Tedavisi

   Konservatif tedavi; yumuşak, ayak parmaklarıyla ayakkabı arasındaki mesafesi geniş ayakkabılarla başlar. Ayakkabılar en uzun parmağınızdan yarım inç daha uzun olmalıdır.(Not:pek çok insanda ikinci ayak parmağı ayak baş parmağından daha uzundur.) Sıkı, dar, yüksek topuklu ayakkabılar giymekten kaçının. Çekiç parmağınıza yer sağlayabilecek, ayak parmakları ile ayakkabı arasındaki mesafenin derin olduğu ayakkabılar bulabilmelisiniz.

    

   Doktorunuz, evde yapabileceğiniz kasları kuvvetlendirmek ve germekle ilgili bazıayak parmağı egzersizleri tarif edecektir. Örneğin, nazikçe ayak parmaklarınızı gerebilirsiniz. Ayak parmaklarınızı, yerden bir şeyler toplamak için kullanabilirsiniz. Televizyon izlerken veya okurken ayağınızın altına bir havlu koyup, ayakparmaklarınızla havluyu buruşturmaya çalışabilirsiniz.

   Sonuç olarak, doktorunuz size, semptomlarınızı hafifletmek için bantlar, yastıklar veya nasır petleri tavsiye edebilir. Şeker hastasıysanız dolaşım azlığı veya ayaklarınızda hissizlik varsa, kendi kendinizi tedavi etmeden önce doktorunuza danışın.

   Eğer konservatif tedavi kafi gelmiyorsa, çekiç parmak ameliyatla düzeltilebilir. Çoğunlukla ameliyat, ayakta tedavi şeklinde, lokal anesteziyle gerçekleştirilir. Güncel yöntem, deformitenin uzatılması tipine bağlıdır. Ameliyattan sonra bazı serlikler, şişme ve kızarıklık ve ayak parmağının, ameliyattan önceki boyuna göre daha uzun veya daha kısa olması olabilir. Yürüyebilirsiniz fakat, ayak parmağınız iyileşinceye kadar uzun yürüyüşler planlamayın ve ayağınızı mümkün olduğu kadar yüksekte tutmaya çalışın.
   * Halluks Valgus, Çekiç parmak ve Bunionette ayak görüntüleri

    
             

   1. derece halluks valgus ayak

   20 derecenin altında eğimli baş parmak. Erken önlenmesi için yürürken çeşitli önlemler alınabilir.

   2. derece halluks valgus ayak

   20-30 derece arasında eğimli baş parmak ara sıra ağrıya sebep olur yürüme kalitesi düşmektedir. Gündüz ve gece ateli daha sık kullanılmaya başlar.

   3. derece halluks valgus ayak

   30 ve 50 derece arasında eğimli baş parmak. Düzenli ağrıya sebep olur. Haraketlerde sınırlamaya sebep olur ve mutlaka uzmanlara görülmesi gerekmektedir.

   4. derece halluks valgus ayak

   halluks valgusun en ağır şeklidir. Ayak üzerine basmak neredeyse imkansızdır mutlaka bunyonları sabitlemek ve rahat ortopedik ayakkabılar giyilmelidir. Uzmanlar tarafından operasyona yönlendirme yapılmalıdır.

    

         1. derece                   2. derece                     3. derece                   4. derece

                        

   Diğer Özellikler
   Stok KoduEPT-HLX-01S
   MarkaLadyfalcon
   Stok DurumuVar
   Garanti (Yıl)1

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   urun-grupları-ortopedik-terlik
    
   Topuk Dikeni Grubu   Diyabet Grubu   Sabo Terlik Grubu   Halluks Valgus Grubu   Zayıflama Grubu   Ladyfalcon.net
   Topuk Dikeni Terliği   Diyabet Ayakkabısı   Bayan Sabo Terlik   Halluks Valgus Ayakkabısı   Zayıflama Ayakkabısı   Anasayfa
   Topuk Dikeni Ayakkabısı   Diyabet Terliği   Erkek Sabo Terlik   Halluks Valgus Terliği   Zayıflama Terliği   Müşteri Hizmetleri
   Topuk Dikeni Tabanlıkları   Diyabet Sandaleti   Bayan Desenli Sabo Terlik   Çekiç Parmak Ayakkabısı       Hakkımızda
   Topuk Dikeni Sandaleti   Geniş Diyabet Ayakkabısı   Erkek Desenli Sabo Terlik   Ameliyat Sonrası Ayakkabısı   Hastane Ayakkabısı   Banka Bilgileri
   Geniş Topuk Dikeni Ayakkabısı   Diyabetik Tabanlık   Güvenlik Atkılı Sabo Terlik       Bayan Hastane Ayakkabısı   İletişim
           Topuk Dikeni Sabo Terlik   Ortopedik Terlik Grubu   Erkek Hastane Ayakkabısı   Kalite Belgelerimiz
   Ortopedik Deri Tabanlıklar   Hac ve Umre Grubu       Bayan Ortopedik Terlik       Sağlık Köşesi
   Topuk Dikeni Tabanlıkları   Bayan Umre Hac Terliği   Ameliyathane Terliği   Erkek Ortopedik Terlik   Dennis Brown-Ters Bot   Topuk Dikeni Hastalığı
   Ortopedik Tabanlıklar   Erkek Hac Umre Terliği   Atkılı Antistatik Ameliyathane Terliği       Dennis Brown Pev Botları   Şeker Hastalığı
   Starflex Tabanlık   Bayan Hac Umre Ayakkabısı   Antistatik Ameliyathane Terliği   Ortopedik Sandalet Grubu   Ters Bot   Parmak Yamukluğu
   Çelik Tabanlık   Erkek Hac Umre Ayakkabısı   ESD Antistatik Terlik   Bayan Ortopedik Sandalet       Çarpık Ayak Hastalığı
               Erkek Ortopedik Sandalet   İndirimli Ürünler   İçe ve Dışa Basma


   Bu sitede kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları Etkin Medikal' e aittir. Firma izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.© Etkin Medikal 2006 - Lady Falcon & Mr. Falcon Tüm Hakları Saklıdır. eCommerce Software - http://www.etkinmedikal.com

   TEL: 0 (212) 671 20 21 Fax: 0 (212) 671 20 22 info@etkinmedikal.com

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.