• Tüm Kategoriler
  • Değerli Müşterilerimiz,

   12-21 Temmuz 2024 tarihleri arasında üretim ve ofis kapalı olacaktır. Bu tarihler arasında vereceğiniz siparişler 22 Temmuz 2024 tarihinde işleme alınacaktır.

   8-12 Temmuz 2024 tarihleri arasındaki siparişleriniz için ise stok bilgisi alarak sipariş oluşturmanızı rica ederiz.

   Sağlıklı ve Hayırlı Günler Dileriz,
   Etkin Medikal

   Erkek Halluks Valgus Terliği Topuk Dikeni Özel Model EPTHLX96S

   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   FalconPuan : 31
   Fiyat:
   3.386,57 TL
   459,07 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   4
   Kargo Bedava

   Mr.Falcon Erkek Halluks Valgus (Baş parmak çıkıntısı) Terliği

    

   Ürün Özellikleri
    

    

   * Topuk dikeni ve halluks valgus (bunyon) baş parmak çıkıntısı sorunu yaşayan hastaları için üretilmiş rahat terlik.

   * Ekstra yumuşak napa deri kullanılmıştır.

   * Ortopedik poliüretan iç taban kullanılmıştır. Böylece yürüyüş esnekliği ve rahatlığı sağlanmıştır.

   * İç ve dış kısmında özel üretim hakiki deri kullanılmıştır.

   * Antibakteriyel özelliğe sahiptir ve terleme yapmaz.

   * 40-41-42-43-44-45 numaralarında üretim yapılmaktadır.

   * Özel esneyebilen malzememiz sayesinde halluks valgus, hastalığından dolayı parmak çıkıklığı seviyesinde şekil alıp esner.
   * Baş parmak deformasyonundan dolayı normal ayakkabı ve terlik giyildiğinde sebep olan acıların hiç biri esnek ve yumuşak bir terlik olduğu için oluşmaz.
   * Hafif ve rahat bir terliktir. 
   * Ön parmak kısmı kapalı modeldir.
   * Hem topuk dikeni hemde başparmak yamukluğu olan hastalar için ortopedik terlik.
   * Baş parmak çıkıklığında olan bölgede sıkıntılı başparmağın rahatça esneyip sürtünmesini engelleyecek özel esnek malzeme kullanılmıştır.

   * Marka: Mr.Falcon
    

    

   NOT: Toptan alımlarınız için lütfen firmamızdan teklif isteyiniz.

    

   Kimler tarafından kullanılır

    

    

   Halluks Valgus (Bunyon) hastaları, 
   Topuk Dikeni hastaları,

   Ayakları hassas olanlar ve ayak sağlığına önem verenler.

   Taraklı ayaklara sahip olanlar,
   Esneyebilen ve hafif ortopedik sandalete ihtiyacı olanlar.
   Baş parmak rahatsızlığı olanlar,
    

    

   Kullanım


   Kullanım esnasında ince ve/veya ipeksi çorap ile kullanmanızı ve/veya silikonlu bölgeyi hafifçe pudralamanız çorabınızın silikona yapışmasını ve ayağınızda katlanmasını engellediği için tavsiye ederiz

    

   Halluks Valgus (Bunyon),Baş Parmak çıkıntısı Hakkında 

   * Halluks Valgus (Bunyon başparmak çıkıntısı)


   * Bunyon nedir?


   Bunyon ayak üzerinde halluks valgus deforme olmasına bağlı olarak ortaya çıkan başparmak etrafında oluşan şişliğin tıbbi adıdır. Başparmak eklemi etrafında eklemi korumakla görevli olan yağ yastıkçığı deforme olması sonucunda ayakkabı içinde basınç altında kalan bölgede oluşur ve buna bağlı olarak bir büyüme oluşur doku büyümeye devam ettikçe ayakkabı basıncı artar şişlik ve kızarıklık kalıcı bir hale gelir.

   * Bunyonlara ne sebep olur?
   Bunyonların oluşumunda en sık rastlanan sebep ayağa uygun olmayan , ayak baş parmağını doğal olmayan bir pozisyonda sıkan özellikle dar, sivri burunlu ayakkabıların uzun süre giyilmesidir. Bunun yanı sıra bunyonlar çocuk felci gibi hastalıkların sonucuna bağlı olarak da oluşabilir. Genetik olarak da bunyon oluşumundan bahsedebiliriz fakat bütün bu nedenler bunyonların sadece ufak bir yüzdesini kapsar. Bunyonlar kadınlarda erkeklere oranlar 9 kat daha fazla görünmektedir.

   * Bunyonlar önlenebilir özellikte midir?

   Bunyonlar tedavi edilmezlerse sıklıkla ağrılı hale geleceklerdir. Fakat bütün bunyonlar ilerleme göstermezler. Pek çok bunyon problemleri ameliyatsız tedavi edilebilir. Genellikle ağrısı olmayan bunyonların cerrahi düzeltmeye gerekliliği yoktur.Bu sebepten dolayı ortopedi uzmanları ağrı oluşturmayan bunyonlar için "KORUYUCU Cerrahi"yi önermezler.Vakaların geniş bir çoğunluğunda bunyon ağrısı uygun ayakkabı giyimi ile ortadan kaldırılabilir. bu yüzden yumuşak ve halluks valgusa uygun ayakkabı kullanımı hastalığın ilerlemesini geçiktirir ve hayatınızı daha kaliteli halde yaşamanıza yardımcı olur.

    

   * Halluks valgus için uygun ayakkabıda olması gereken özellikler:

   • Ayağınızın biçimine uygun ayakkabıyı seçin

   • Yaş ilerledikçe ayakkabınızın numarası değişebilir.

   • Her iki ayağınızı da doğru şekilde ölçün.Çoğu kişinin bir ayağı dierinden büyüktür. Ayakkabıyı daha büyük olan ayağınıza göre numarasını tespit ederek alın.

   • Ayaklar günün sonuna doğru daha şiş olduğu için öğleden sonra ayak ölçüsü almanız tavsie edilir.

   • Ayakkabının yumuşak ve esnek olmasına özen gösterin.

   • Ayak tarak kısmının esnek olduğuna ve ayağınızı sıkacak şekilde sert olmamasına özen gösterin.
     

   * Halluks Valgusa ne yol açmaktadır?
    

   Halluks valgus deformitesinde

   • Aile hikayesi vardır. Halluks valguslu hastalarımızın büyük kısmında ailenin diğer fertlerinde de bu hastalık olduğu tespit edilmiştir.

   • Dar ve/veya yüksek topuklu ayakkabılar bir kısım hastada hastalığın gelişimde rol oynarken diğer bir grup hastada ise sürekli spor ayakkabısı gibi rahat ayakkabı kullanılmasına rağmen hastalık görünmektedir.

   • Aşil tendonu kısalığı olan kişilerde de halluks valgus daha sıklıkla görüldüğü gözlenmiştir.

   • Ayağın ileri düzeyde içe basması ve düz tabanlık ta dahi halluks valgus ve diğer parmak şekil bozukluklarına neden olabilmektedir.

   • Eklemlerde gevşeklik normalin üstü hareket olduğu durumlarda da halluks valgusu görmekteyiz.

   * Tanı da fizik muayene yeterli midir? Radyografi, MR, Ultrasonografi gibi ek tetkikler yapılmalı mıdır?

   Fizik Muayene son derece önemli olmakla beraber hastalarda ayak yere basarak ön-arka ve yan ayak grafileri çektirilerek radyolojik muayene de yapılır ki tüm bu verilerle halluks valgusun derecesi saptanıp hastaya uygulanacak operasyonun tipine karar verilir. Burada doğru karar vermek sonradan deformitenin tekrarlamasını engellemek için çok önemlidir.

    

   * Tedavi cerrahi midir? Ameliyatsız tedavi mümkün müdür?

   İlk tedavi seçeneği ameliyat değildir.

   Tedavide;

   • Önü geniş rahat ve yumuşak ayakkabılar.

   • Parmak arası makara

   • Halluks valgus gece ateli

   • Ayak Arkı düşük olan hastalarda ortopedik tabanlık kullanımı önerilir.

   * Ne zaman cerrahi yapılmalıdır?

   Tüm ameliyatsız tedavi yöntemlerine rağmen ağrısı devam eden ve ayak ağrısının günlük hayatlarını etkilediği hastalarda cerrahi tedaviye başvurulur.

    

   * HALLUKS VALGUS'TAN KORUNMA YOLLARI


   Yanlış ayakkabı giyimi Halluks Valgus oluşumunda en önemli etkendir. Eğer ailesel yatkınlık yanlış ayakkabı giyimi ile birleşirse ayakta halluks valgus gelişimi kaçınılmaz bir hal alır. Bu nedenle ayaktaki şekil bozukluklarından korunmanın en iyi yolu ayak giyimimize dikkat etmektir. Ülkemizde özellikle 40 yaş altı bayanlar ayakkabı seçerken genellikle modaya ve ayakkabının şekline önem vermekte ve sert, sivri burunlu ve yüksek topuklu ayakkabıları tercih etmektedirler. 40 yaş üzerinde ise genelde geçmişte giyilen yanlış ayakkabılar sonucu ayak sorunları ortaya çıkmaya başladığı için ayakkabı seçiminde görünüşten ziyade rahatlık ön plana çıkmaktadır. Burada yapılması gereken ayak sağlığımız için kendi ayağımızı tanıyıp, ayak şeklimize göre ayakkabı seçimidir. Halluks valgus oluşmasını istemiyorsak yuvarlak burunlu ve 2.5-3.5 cm. topuklu ayakkabıların seçilmesi uygun olacaktır. 

   Eğer ayak başparmağımızda bir çıkıntı veya ağrı olmaya başladığını sezersek yapılması gereken rahat ayakkabı veya spor ayakkabıya geçmektir. Kişilere genelde önerilen parmak arası slikon makara kullanımı ağrıyı azaltmakta yararlıdır; yine önerilen diğer bir cihaz olan gece ateli'nin ise kullanması çok zordur ve hastalar tarafından genellikle terk edilmektedir. Yapılan çalışmalar adı geçen her iki yöntemin de halluks valgus oluşması veya ilerlemesini önlemede bir faydasının olmadığını göstermiştir.

   TEDAVİ SEÇENEKLERİ

   Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki halluks valgus bir şekil bozukluğudur ve ancak yapılacak bir operasyonla düzeltilebilir. Cerrahi müdahale gerekliliği kişinin ayakkabı giyemeyecek kadar bozuk şekilli bir ayağa sahip olması veya şekil bozukluğu çok fazla olmasa bile ayak ağrısının dayanılmaz olması durumunda ortaya çıkar.


   Halluks valgus cerrahi tedavisi bir sanattır. Bu sanatı icra etmek için kırkın üzerinde ameliyat tekniği ortaya konmuştur. Çoğu zaman bu tekniklerden birkaçının bir arada kullanılması ile başarılı sonuç alınabilmektedir. Genellikle tek başına başparmağa müdahale ile birlikte problemli olan 2. ve 3. parmağa da müdahale gerekmektedir.
       1. derece halluks valgus ayak

   20 derecenin altında eğimli baş parmak. Erken önlenmesi için yürürken çeşitli önlemler alınabilir.

   2. derece halluks valgus ayak

   20-30 derece arasında eğimli baş parmak ara sıra ağrıya sebep olur yürüme kalitesi düşmektedir. Gündüz ve gece ateli daha sık kullanılmaya başlar.

   3. derece halluks valgus ayak

   30 ve 50 derece arasında eğimli baş parmak. Düzenli ağrıya sebep olur. Haraketlerde sınırlamaya sebep olur ve mutlaka uzmanlara görülmesi gerekmektedir.

   4. derece halluks valgus ayak

   halluks valgusun en ağır şeklidir. Ayak üzerine basmak neredeyse imkansızdır mutlaka bunyonları sabitlemek ve rahat ortopedik ayakkabılar giyilmelidir. Uzmanlar tarafından operasyona yönlendirme yapılmalıdır.

    

            1. derece                   2. derece                  3. derece                 4. derece

                        
   Falcon ayakkabıları halluks valgus (Baş parmak çıkıntısı), çekiç parmak ve bunionette (serçe parmak çıkıntısı) ayaklar için özel esnek malzemesi ile tarak ve tarsal problemi olan hastalar için mükemmel bir genişleme ve rahatlık sağlar. yumuşak ve esnek bir şekilde üretilen falcon ayakkabıları bu hasta grubu için vazgeçilmez bir parçadır.

   Diğer Özellikler
   Stok KoduEPT-HLX-96S
   MarkaMr.Falcon
   Stok DurumuVar
   Garanti (Yıl)1

   Çok Satılanlar

   urun-grupları-ortopedik-terlik
    
   Topuk Dikeni Grubu   Diyabet Grubu   Sabo Terlik Grubu   Halluks Valgus Grubu   Zayıflama Grubu   Ladyfalcon.net
   Topuk Dikeni Terliği   Diyabet Ayakkabısı   Bayan Sabo Terlik   Halluks Valgus Ayakkabısı   Zayıflama Ayakkabısı   Anasayfa
   Topuk Dikeni Ayakkabısı   Diyabet Terliği   Erkek Sabo Terlik   Halluks Valgus Terliği   Zayıflama Terliği   Müşteri Hizmetleri
   Topuk Dikeni Tabanlıkları   Diyabet Sandaleti   Bayan Desenli Sabo Terlik   Çekiç Parmak Ayakkabısı       Hakkımızda
   Topuk Dikeni Sandaleti   Geniş Diyabet Ayakkabısı   Erkek Desenli Sabo Terlik   Ameliyat Sonrası Ayakkabısı   Hastane Ayakkabısı   Banka Bilgileri
   Geniş Topuk Dikeni Ayakkabısı   Diyabetik Tabanlık   Güvenlik Atkılı Sabo Terlik       Bayan Hastane Ayakkabısı   İletişim
           Topuk Dikeni Sabo Terlik   Ortopedik Terlik Grubu   Erkek Hastane Ayakkabısı   Kalite Belgelerimiz
   Ortopedik Deri Tabanlıklar   Hac ve Umre Grubu       Bayan Ortopedik Terlik       Sağlık Köşesi
   Topuk Dikeni Tabanlıkları   Bayan Umre Hac Terliği   Ameliyathane Terliği   Erkek Ortopedik Terlik   Dennis Brown-Ters Bot   Topuk Dikeni Hastalığı
   Ortopedik Tabanlıklar   Erkek Hac Umre Terliği   Atkılı Antistatik Ameliyathane Terliği       Dennis Brown Pev Botları   Şeker Hastalığı
   Starflex Tabanlık   Bayan Hac Umre Ayakkabısı   Antistatik Ameliyathane Terliği   Ortopedik Sandalet Grubu   Ters Bot   Parmak Yamukluğu
   Çelik Tabanlık   Erkek Hac Umre Ayakkabısı   ESD Antistatik Terlik   Bayan Ortopedik Sandalet       Çarpık Ayak Hastalığı
               Erkek Ortopedik Sandalet   İndirimli Ürünler   İçe ve Dışa Basma


   Bu sitede kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları Etkin Medikal' e aittir. Firma izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.© Etkin Medikal 2006 - Lady Falcon & Mr. Falcon Tüm Hakları Saklıdır. eCommerce Software - http://www.etkinmedikal.com

   TEL: 0 (212) 671 20 21 Fax: 0 (212) 671 20 22 info@etkinmedikal.com

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.